بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

عاشق مکان خود هستید اما خانه شما روزهای بهتری را هم دیده بود ؟ 

سلام !

 بدون اینکه بخواهید کد پستی یا همسایه های مورد علاقه خود را تغییر دهید ، به خانه جدیدی برای خانواده خود سلام کنید !

شما محله خود را دوست دارید . کافی شاپ محلی و مغازه داران شما را به اسم شما می شناسند و شما از یادآوری خاطرات دوران کودکی خود در محله لذت می برید شما تمام میان برها را برای پرش از ترافیک می دانید ، بچه های شما در مهد کودک یا مدرسه مستقر شده اند و مدرسه و دوستان خود را دوست دارند .

آیا آرزو دارید خانه جدیدی با همه ملزومات و تجملاتی که شایسته آن هستید ، داشته باشید؟ فرصتی برای انتخاب از بین طرح های با کیفیت با صرفه جویی در هزینه های معماری یا طراحی ، از بین بیش از صد طرح ، خانه آینده خود را انتخاب کنید. فقط قبل از هر تصمیمی کمی اطلاعات خود را به روز کنید و با دید باز خانه ی خود را به دلخواه خانواده دربیاورید .

ما در اینجا سعی کرده ایم اطلاعات مختصری از نکات بازسازی را ارائه نماییم .

(پیشنهاد می شود خدمات ما در بازسازی ساختمان را نیز مطالعه نمایید)

 

مزایای بازسازی ساختمان

 

بازسازی در کل به مفهوم ایجاد رابطه ای امن و زیبا بین متریال و مصالح با سلایق افرادی که در آنجا زندگی و یا کسب و کارشان را در آن اداره می کنند و اگر این ارتباط حاصل نگردد ، انرژی لازم برای فعالیت های مفید در آن مکان را از دست خواهیم داد بنابراین نکاتی که در زمان بازسازی اصولی و واقعی باید در نظر گرفت عبارتند از :

       مقاومت ساختمان و متریالهای مصرفی در آن

با توجه به این که خانه های ویلایی با توجه به استقلال و راحتی ساکنین آن این روزها رو به بازسازی رفته اند ، ولی ذکر این نکته و هشدار درمورد ، بررسی نشدن استحکام آن اغلب در ظاهر ، با متریالهای گران قیمت تعویض و نو می شوند ولی استحکام سازه در باطن فاجعه بار است و گاهی می شود با هزینه ای بسیار اندک ، مقاوم سازی ساختمان را انجام داد و سپس بازسازی اصولی و طراحی شده را به سرانجام رساند با استفاده از مصالح با کیفیت عمر و زیبایی مناسبی به محل مورد نظر شما داده شود.

       صرفه جویی هزینه ها

با توجه به هزینه های نجومی نوسازی یکی از امتیازهای ویژه ای که در بازسازی ساختمان وجود دارد، صرفه جویی در هزینه ها است. درواقع هزینه های ناشی از بازسازی، کمتر از احداث یک ساختمان جدید خواهد بود.

همچنین برای کسانی که تصمیم به فروش واحد خود دارند بازسازی در حد معقول خود می تواند باعث سرعت در فروش و افزایش قیمت واحدشان و در نتیجه سود بهتری شود .

     زیبایی و بهینه سازی فضاها

با توجه به این که در بازسازی ساختمان ، شکل و ظاهر ساختمان تغییر می کند، ساختمان از حالت یکنواختی و خسته کننده ای که داشته خارج می شود و جذاب تر به نظر می رسد. افزودن فضا به ساختمان، و تغییر در تراز کف فضاها ، بهینه کردن فضاهای پرت و بلا استفاده می تواند زیبایی قابل احساسی را در ظاهر ساختمان ایجاد کند.

 

خب حالا که کمی از مزایای بازسازی را متوجه شدیم  کمی هم در مورد مراحل بازسازی صحبت کنیم .

 

مراحل بازسازی 

 

 • اولین مرحله ای که در بازسازی یک ساختمان باید به آن توجه کرد مشخص نمودن هدف و انگیزه شخص از بازسازی است ، شما باید کاملا نسبت به هدف خود مطمئن بوده و تصمیم قطعی گرفته باشید ، شما باید بدانید که آیا کاری منحصر به فرد می خواهید و یا صرفا کمی تغییرات ؟
   
 • دومین مرحله دریافت مشاوره از متخصصین این حوزه است ، همانطور که می دانید کشور ما هشتاد میلیون اینکاره دارد و در تمام امور متخصص هستیم !! شرکت های ساختمانی و متخصصین واقعی اولین گزینه برای دریافت مشاوره هستند یکی را انتخاب کنید که کاملا به آن اطمینان پیدا کرده اید ، در غیر اینصورت نه شما و نه آن شرکت ، از کار لذتی نمی برید.
   
 • مرحله بعد عقد قرارداد می باشد ، حتی یک کاغذ ساده می تواند خیلی از مسایل بعدی را برای هر دو طرف حل کند .
   
 • بعد از آن طبق بودجه و زمان شما طرحی ارائه می گردد و از آنجایی که قیمت ها در حال حاضر هیچ ثباتی ندارد پس اصلا منتظر شنیدن عدد ثابت و دقیق نباشید و اگر شنیدید حتما شک کنید !!
   

  تماس مستقیم

 

 اولین گام اجرایی در بازسازی یک ساختمان مرحله بررسی مقاومت آن است (گروه مثبت1 با ارائه خدمات مقاوم سازی این کار را برای شما راحت و بی دغدغه انجام می دهد) چنانچه نیاز به مقاوم سازی داشت  به کارفرما اعلام می گردد و چنانچه نیازی نبود بازسازی پروژه آغاز می شود .

در این مرحله با توجه به نیازهای ساختمان، مرحله ساخت آغاز می شود. انجام گچ کاری، سقف کاذب ، تعمیرات تاسیسات الکتریکال و مکانیکال ، نورپردازی و طراحی نور ، کف سازی ، رنگ آمیزی و دکور دیوارها و سقف طبق طرح و آخرین مرحله چیدمان خانه و دکوراسیون داخلی خانه می باشد.

 

*** قبل از این که نسبت به بازسازی ساختمان خود اقدام کنید توجه به نکات زیر شما را در روند بازسازی ساختمان راهنمایی خواهد کرد:

 

 • قبل از شروع عملیات بازسازی ساختمان، بودجه منطقی را برای آن در نظر بگیرید و اگر بودجه ای مناسب برای طرح خود دارید یا طرحتان را عوض کنید یا بازسازی را به زمان دیگری موکول کنید ، هرگز با سقف بودجه خود طرحی را نپذیرید زیرا لااقل 15 درصد هزینه های متغییر و نسنجیده خواهید داشت .
   
 • اگر قصد فروش ملک خود بعد از بازسازی را دارید کمی بسنجید که در صورت بازسازی بیشتر از سطح منطقه مبلغ شما باز می گردد یا برعکس کمتر از توقع منطقه نسازید که هزینه ای بیهوده کرده باشید .
   
 • مرحله طراحی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید چرا که این مرحله صبر زیادی را می طلبد. بهتر است که در روند بازسازی عجله نکنید و درباره ایده ها و طرح های مختلفی که وجود دارد تحقیق کنید .
   
 • برای این که به نتیجه دلخواه خود در طراحی و بازسازی ساختمان برسید، بهتر است فضاهای با اهمیت بیشتر را برای خودتان اولویت بندی کنید و حتما به بازسازی کننده اطلاع دهید .
   
 • عملیات بازسازی ممکن است نیاز به زمان بیشتری داشته باشد آمادگی شرایط پیش بینی نشده را داشته باشید .
   
 • شما باید بدانید به چه میزان قصد دارید ساختمان خود را نوسازی کنید، آن زمان است که خواهید فهمید هزینه تقریبی بازسازی به چه میزان خواهد بود.
   
 • با توجه به موارد ثبت شده در چک لیست مربوط به مراحل بازسازی ساختمان می توان هزینه ها را محاسبه کرد. با کمک گرفتن از یک شرکت ساختمانی، هزینه مراحل بازسازی ساختمان را پرس و جو کنید .

 

بازسازی صرفا مربوط به داخل ساختمان نمی باشد و بازسازی  نما و مشاعات و محوطه سازی شاید اهمیتی به مراتب بیشتر از بازسازی داخلی باشد بنابراین توجه به نوشته زیر را بی ارزش نمی دانیم . 


نما و ظاهر ساختمان نه تنها بر زیبایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد، بلکه بر ارزش ملک نیز اثر می گذارد. نمای ساختمان ها به مرور و با روی کار آمدن سبک های جدید ممکن است زیبایی اولیه خود را نداشته باشند. همچنین، وجود آلاینده های هوا در شهرهای بزرگ و بارش باران های اسیدی منجر به تخریب آنها می گردد از طرفی نماهای قدیمی خطر جدا شدن اتصالها و پیش آمدگی های طرحهای قدیمی نما و یا جدا شدن سنگهایی که غالبا در گذشته بدون اسکوپ اجرا می گردید را به همراه دارد و از طرفی دیگر نماهای ساختمان بعد از گذشتن سالها مواد و مصالح آب بند آن منقضی شده و خاصیت خود را از دست می دهد و این امر باعث می شود تا نم و رطوبت به داخل خانه نفوذ کند .

(پیشنهاد می شود در خدمات ما ، طراحی و اجرای نما را مطالعه کنید)

خانه هایی که عموما در گذشته ساخته شده اند ، به وسیله سیمان سفید بوده ، این نما به دلیل نبود مواد عایق و بارندگیهای شدید و طولانی بعد از مدتی به رنگ سبز در می آیند و ظاهر ناخوشایندی را از خود نشان می دهند ، این نما ها می توانند با طرحی جدید و نور پردازی نو با اندک هزینه ای بازسازی گردند و یا با هزینه ای بیشتر و منطقی تر با طرحی کاملا به روز شده ، جایگزین شوند و نمایی کاملا مناسب و زیبا با متریال به روز را برای ساختمان ایجاد کنند و علاوه بر استحکام و به روز شدن نما ، ظاهری زیبا و جذاب را برای ساختمان قدیمی خود به ارمغان بیاورند و باعث افزایش ارزش ملکی خود گردند .

 

 

اگر این مقاله برای شما مفید بود و نیاز به مشاوره با ما دارید با ما تماس بگیرید . اگر نیاز به دیدن مختصری از طرحها دارید به قسمت ژورنال معماری و اگر نیاز به دیدن طرحهای بیشتری دارید ما می توانیم پذیرای شما در آدرس شرکت باشیم .با سپاس 

گروه عمران و معماری مثبت1
 

     تماس مستقیم

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.